ליצירת קשר, השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

  מעצר ימים

  מעצר ימים בהגדרתו הפורמאלית הינו מעצר ראשוני המיועד לצרכי חקירה במשטרה שנמשכת יותר מ – 24 שעות. מעצר ימים מוגבל לתקופה של יום והוא מוארך בהתאם לצורך במספר ימים, כאשר שופט הוא זה שקובע האם ישנה הצדקה להמשך המעצר או שאפשר לשחרר את החשוד לחלופת מעצר בשלב זה. מעצר ימים אינו מהווה כלי ענישה, אלא אמצעי עזר לחקירה משטרתית, והוא נועד למנוע שיבוש של מהלכי משפט, שמירה על שלום הציבור, השפעה על עדים ובמטרה למנוע התחמקות של החשוד מחקירה.

   

  סדר ההליך הפלילי במעצר ימים

  הסמכות לאישור הארכה של מעצר ימים נתונה בידי שופט בבית משפט השלום וזאת במקרים בהם קיים חשד לביצוע עבירה פלילית, חשד לשיבוש הליכי חקירה, סכנה לשלום הציבור או סיבות אחרות. המשטרה רשאית לעכב חשוד ובהחלטה של קצין לערוך מעצר ראשוני של 24 שעות. לאחר מכן ובמידה ויש צורך בהארכת מעצר, המשטרה תהיה חייבת להביא את החשוד לפני שופט בתוך 24 שעות מרגע המעצר. בית המשפט בוחן את הנחיצות של המשך המעצר והאם ישנה הצדקה להאריכו. המעצר יכול להימשך עד לפרק זמן של 30 ימים ובמקרים חריגים בלבד גם מעבר לכך  וזאת באישורו של  בית משפט עליון.

   

  מתי יש צורך בעורך דין פלילי בהליך של מעצר ימים?

  התייעצות עם עו"ד פלילי הינה הכרחית מרגע המעצר וזאת עוד בטרם החקירה החלה. עורך דין פלילי הינו חיוני ואף הכרחי גם קודם למן הרגע בו אתם מוטרדים וחוששים שעלולה להיפתח נגדכם חקירה .ישנה חשיבות רבה להגיע לחקירה במשטרה לאחר שקיבלתם ייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד פלילי מנוסה. המשטרה רשאית למנוע מעורך דינכם להיות נוכח בחקירה עצמה, אך היא אינה יכולה למנוע מכם מלהתייעץ עמו עוד בטרם אתם עונים על שאלות המפנות אליכם מהחוקרים. בכל מקרה, ההמלצה והטיפ החשובים ביותר הנם שלא לדבר עם החוקר עד שתקבלו אפשרות להתייעץ עם עו"ד פלילי. מדובר בזכות יסוד וחובה על החוקר להציג אותה בפניכם.

   

  עורכת דין מובילה ומנוסה במשפט הפלילי והצבאי

  עורכת הדין עדן זינו מתמחה במתן מעטפת שירותים משפטית מקצועית, איכותית ואפקטיבית בתחום המשפט הפלילי, הדין הצבאי ודיני תעבורה. צוות המשרד כולל עורכי דין ומשפטנים בכירים שיילוו, ייצגו ויעניקו לכם ייעוץ לאורך כל שלבי ההליך הפלילי, החל מקבלת זימון לחקירה ועד לייצוג בבית המשפט, במידה והוגש נגדכם כתב אישום וכל זאת באחריות, מסירות, יחס אישי וחתירה ללא לאות עד להשגת התוצאה המשפטית הרצויה.

  שחרו ממעצר ימים במהירות

  הארכת מעצר ימים

  משמעות הארכת מעצר ימים

  המושג הארכת מעצר מוכר לכולנו. לרובנו לא באופן אישי, אלא בעיקר דרך אמצעי התקשורת, אך המושג הזה נוגע לאנשים רבים אשר חשודים בפלילים. מעצר ימים הוא מונח משפטי. חשוב להבין כי למשטרה יש סמכות לעצור אדם ל 24 שעות בלבד, ולאחר מכן באם היא רוצה להאריך את מעצרו, יש להביאו בפני שופט על מנת שיאריך את מעצרו לבקשתם, זאת על פי כל הנתונים המוצגים בפניו. קיימת אופציית מעצר נוספת שהיא עד תום ההליכים. מדובר בשני דברים שונים לגמרי, ובשתי הסיטואציות יש לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי, שיסייע לכם למנוע את הארכת המעצר או להוריד לכם את מספר הימים למינימום האפשרי. משרדה של עורכת הדין הפלילית עדן זינו, ישמח לייעץ לכם בנושא.

   

  ההבדלים בין מעצר ימים למעצר עד תום ההליכים

  שני סוגי המעצרים, מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים לא נעימים לעצורים, וקיים הבדל גדול בין שניהם, כשהגזרה הגרועה היא מעצר עד תום ההליכים. הארכת מעצר ימים מוגבלת בזמן והיא מיועדת לשם המשך ביצוע החקירה המשטרתית וביסוס הראיות נגד החשוד. צעד זה נעשה על מנת לא לפגוע במאמצי החקירה, או מניעת שיבוש ההליכים. לאחר שבית משפט מאריך את המעצר, ניתן באם לא הסתיימו פעולות החקירה, להאריך בימים נוספים. נציגי המשטרה יצטרכו להצדיק את המעצר, ועורך הדין של העצור ינסה להביא בפני בית המשפט חלופות מעצר אחרות, תוך שמירה על ניהול תקין של החקירה. בחלק מן המקרים ובשימוש בעורך דין המנוסה בתחום, יתכן ובית המשפט יענה לבקשת עורך הדין ויבקש בטחונות או הגבלות כגון מעצר בית, ערבות ועוד.

   

  שחרור מהיר ממעצר ימים

  שהות במעצר גם אם מדובר בכמה ימים, היא לא נעימה ולחלקנו אף מטלטלת. רובנו לא רגילים לשהות בתנאים כאלה ועוד עם אנשים שאינם נחשבים לנורמטיביים. ישנה משמעות רבה לפגישה עם עורך דין פלילי בהקדם האפשרי, עוד במעצר הראשוני ואף מומלץ והכרחי להיוועץ בעורך דין כבר עם תחילת האירוע. דבר זה יכול למנוע מכם את המעצר ובוודאי לסייע לכם. בעניין זה תוכלו לפנות אל משרדה של עורכת הדין עדן זינו על מנת לקבל יעוץ מקיף וסיוע בעת הצורך. עו"ד זינו מומחית בתחום הפלילי ובתוך כך גם בטיפול בהארכת מעצר ימים.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support