ליצירת קשר, השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול

  נהיגה בהשפעת אלכוהול

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מסוכנת וקטלנית ועלולה להוביל לתאונות דרכים מסכנות חיים. רבים מבין האנשים שאינם מודעים לסכנות עולים על ההגה ומסכנים את חייהם האישיים ואת של הנהגים האחרים שנמצאים על הכביש. אלכוהול נחשב לסם שמשפיע באופן מהיר על היכולות של הנהגים, הן בקבלת החלטות, נסיעה על פי החוק, שמירת מרחק ועוד. הוא מגיב בצורה לא רציונאלית שלעיתים מובילה למצב חירום ממשי. קרה ונהגתם תחת השפעה והייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, שגרמה לפצועים ואף מוות, עליכם להיוועץ עם עורך דין פלילי שיוכל לסייע לכם לתת מענה לחוקרים שיחקרו אתכם במשטרה. אם אין לכם אחד כזה, כדאי לבדוק מול המשפחה או מול האנשים הקרובים לכם, האם הם מכירים ולחבר בניכם. ללא ייצוג של עורך דין, תוכלו להסתבך ואף להיכנס למעצר ללא התראה מראש. עדן זינו עורכת דין מלווה לאורך כל שנות עבודתה אנשים שהיו מעורבים בתאונות דרכים בשל שתיית אלכוהול. היא ייצגה אותם בבתי המשפט וסייעה להם להיחלץ ממעצר ולומר דברים שיפלילו אותם במהלך החקירה הראשונית.

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול – עונשים

  בכל שנה מתרחשות מאות תאונות דרכים בשל נהיגה תחת השפעת אלכוהול. החוק קובע שמי שנתפס לאחר ששתה אלכוהול ונוהג בשכרות, העונש שלו יהיה קודם כל – פסילת רישיון במקום למשך שנתיים לפחות. בניגוד לכך, כאשר נהג נתפס ומואשם ומורשע כל ידי בית המשפט שנהג תחת השפעת אלכוהול, העונש יהיה פסילה למשך שלושה חודשים. זאת ככל הנראה בזכות ייצוג מקצועי של עורך דין. יותר מכך, כאשר הנהג נתפס נוהג בשכרות, עורך דין יוכל להוציא אותו בקלות עם עונש מינימלי באמצעות שינוי סעיף האישום. מה הכוונה? כאשר הסעיף ישתנה מנהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, התמונה תשנה את פנייה לחלוטין ואז משנתיים פסילה, הוא יוכל לקבל הסדרי טיעון הרבה יותר קלים.

  חשיבות של ייצוג עורך דין במקרים של נהיגה בהשפעת אלכוהול

  אם נתפסתם ברגע לא צפוי כאשר אתם בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, עליכם לחשוב בהיגיון ולהבין שכדי שתוכלו לקבל עונש קל ונוח עבורכם, אתם צריכים ייצוג של עורך דין מקצועי. עדן זינו עורכת דין מנוסה ובעלת מוניטין רב בייצוג לקוחות שנהגו תחת שכרות ונשלל מהם רישיונם. היא הצליחה להשיג עבורם הסדר טיעון טוב יותר ולקצר משמעותית את השלילה.

  שתיתם? אל תנהגו
  אלכוהול הוא עניין מאד אינדיבידואלי. שתיה של אלכוהול עלולה לפגוע ביכולת הריכוז שלנו, בתנות העיניים, בתפיסה חזותית ובכלל בתחושת השליטה שלנו שכוללת גם זמן תגובה. לכל אלו יש השפעה משמעותית על נהיגה, ולכן, כאשר אתם שותים ועולים על ההגה אתם עלולים להיות מעורבים בתאונת דרכים שעלולה להסתיים בתוצאות טרגיות. מעבר לחוק, לעבירה זו עלולות להיות השלכות משפטיות חמורות כמובן הדבר החמור ביותר הוא מוות לכם, ולאנשים שאינם אשמים כלל בשל שכרותכם. נזק לרכוש, נזק לגוף ומוות הן התוצאות הקטלניות של תאונות הדרכים, ההשפעה על החוק היא כבר נושא אחר ונפרד.

  השפעת אלכוהול בנהיגה
  זה לא סוד שנהיגה שהיא נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מסוכנת מאד לפני הכל, וגם אינה לפי החוק. אלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מתאונות הדרכים בישראל, ונהג שיכור רוב הסיכויים שיהיה מעורב בתאונת דרכים, בהשוואה לנהג שאינו שיכור. עו"ד עדן זינו, מתמחה בפלילי ובעלת משרד עורכי דין מהטובים בישראל בתחום זה מסבירה במאמר זה מה ההשפעה של נהיגה בשכרות, גם על פי החוק.

  נהיגה תחת השפעת אלכוהול – מה החוק אומר על כך?
  על פי חוק, רמת ריכוז האלכוהול המקסימלית בדם המותרת היא 240 מיקרוגרם של אלכוהול, בליטר אחד. העונשים על עבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא פסילת רישיון לשנתיים. אם מדובר על נהיגה בשכרות, העונש הוא פסילה של שנתיים ושלילת רישיון על תנאי, מאסר על תנאי וגם קנסות. נהג שנתפס כבר בעבר על נהיגה בשכרות עלול לקבל פסילת רישיון ל4 שנים בנוסף לשאר העונשים הנלווים לכך.

  מתי נהג נחשב לשיכור?
  על פי החוק, נהג ייחשב לשיכור כאשר האלכוהול בדם אצלו גבוה מחמישים מיליגרם, או כאשר בדיקת הינשוף תראה שעור אלכוהול גבוהה מ240 מיקרוגרם. הגדרת נהיגה בשכרות לנהג חדש ונהג צעיר היא אפילו מחמירה הרבה יותר, והיא בשעור של 10 מיליגרם אלכוהול ומעלה, או 50 מיקרוגרם בבדיקת ינשוף.

  באיזה שלב כדאי לפנות לעורך דין?
  אם נתפסתם על נהיגה בשכרות ללא ספק יש מקום לפנות לעורך דין על מנת שתוכלו לקבל ייצוג הולם, ראוי ומכבד. התייעצו עם עורך הדין ששכרתם על מנת שיהיה לכם קל יותר לעבור אתה תהליך המורכב מול המשטרה ומול בית המשפט. עורכי הדין יסייעו לכם, יכינו אתכם ברמה המשפטית וידאגו לכך שתממשו את זכויותיכם כראוי.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support